Zabawy Smerfów z rodzicami

Dnia 25 lutego 2020r. w grupie 3-latki ( Smerfy), odbyły się zajęcia otwarte, prowadzone metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Metoda ta wpływa na rozwój psychoruchowy dziecka, pozwala mu poznać swoje ciało, uczy kontrolować ruchy, uczy empatii, daje poczucie bezpieczeństwa, a co najważniejsze pogłębia więź między dzieckiem, a rodzicem. Zaletą tych zajęć jest to, że nie potrzebujemy żadnych drogich pomocy, a jedynie wolna przestrzeń i chęci. Zajęcia miały na celu pokazać rodzicom jak można dobrze bawić się z dzieckiem w domu, bawić się w dobrym tego słowa znaczeniu. Wizyta najbliższych w przedszkolu sprawiła dzieciom wiele radości a dla rodziców była okazją wspólnego spędzenia czasu oraz zaobserwowania zachowania swojej pociechy w grupie rówieśniczej.