To takie proste!
Publiczne Przedszkole w Cekowie Kolonii

Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia
Wydarzenia

Co roku w Naszym przedszkolu organizowany jest Festyn Rodzinny, podczas którego świętujemy Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Dziecka. 

Niestety w tym roku okazało się to niemożliwe przez trwającą od ponad dwóch miesięcy pandemie koronawirusa.  Do przedszkola uczęszcza w chwili obecnej tylko "garstka" dzieci. 

 

Jednak postanowilismy zrobić niespodziankę rodzicom oraz dzieciom, które nie uczęszczaja w tym momencie do przedszkola.

Przedszkolacy nauczyli się wierszy i piosenek o mamie i tacie i  zaprezentowali je dla  swoich rodziców i rówieśników  - uwieczniliśmy je  na filmie, który został opublikowany na naszym profilu Facebook - zachęcamy do oglądania i komentowania. 

https://www.facebook.com/576411312497105/videos/763908374141995/

Jeszcze raz pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim rodzicom naszych przedszkolaków z okazii ich święta.

Do zobaczenia :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-29 20:00:29

Serdecznie dziękujemy za zdjęcia z realizacji proponowanych przez nas zajęć i zabaw. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie,  życzymy zdrówka i samych przyjemnych chwil spędzonych w gronie rodzinnym.

Zdjęcia można obejrzeć w naszej przedszkolnej GALERII

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-24 16:39:49

 Dnia 25 lutego 2020r. w grupie 3-latki ( Smerfy), odbyły się zajęcia otwarte, prowadzone metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Metoda ta wpływa na rozwój psychoruchowy dziecka, pozwala mu poznać swoje ciało, uczy kontrolować ruchy, uczy empatii, daje poczucie bezpieczeństwa, a co najważniejsze pogłębia więź między dzieckiem, a rodzicem. Zaletą tych zajęć jest to, że nie potrzebujemy żadnych drogich pomocy, a jedynie wolna przestrzeń i chęci. Zajęcia miały na celu pokazać rodzicom jak można dobrze bawić się z dzieckiem w domu, bawić się w dobrym tego słowa znaczeniu. Wizyta najbliższych w przedszkolu sprawiła dzieciom wiele radości a dla rodziców była okazją wspólnego spędzenia czasu oraz zaobserwowania zachowania swojej pociechy w grupie rówieśniczej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-03 19:03:01

Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, bal karnawałowy, który w naszym przedszkolu odbył się w piątek 14 lutego. Dzieci czekały na niego z wielką niecierpliwością, pomagając przygotowywać dekoracje balowe do swoich sal.

Jak co roku za równo dzieci  jak i pracownicy przedzkola od samego rana przybyli  w przepięknych strojach karnawałowych. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, kowbojów oraz policjantów. Pojawiły się także motywy zwierzęce takie jak biedronki, motylki czy kotki. Jenak nie sposób wymienić wszystkich rodzajów strojów, gdyż jak zawsze wyobraźnia  dzieci i pomysłowość rodziców była ogromna. 

Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje i licznie uczestniczyły w zabawach i konkursach organizowanych przez wychowawców. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech nawet pomimo chwilowego zmęczenia. Kolejny bal już za rok!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-14 17:59:12

W ramach przygotowań do balu karnawałowego dzieci z grupy Gumise gościły panią Kasię - mamę Leny oraz  panią Joasię - mamę Wiktorii. 

Pani Kasia opowiedziała dzieciom o zawodzie fryzjera, zaprezentowała akcesoria fryzjerskie, a chętnym dzieciom wykonała fryzury karnawałowe.

 

 

Pani Joasia - kosmetyczka - zaprezentowała przedszkolakom akcesoria niezbędne do stylizacji paznokci oraz do wykonania makijażu  - a wszystkie zainteresowane dzieci mogły skożystać z makijażu wykonanego przez mamę Wiktorii. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-14 15:39:05

Dzień Babci i  Dziadka to dzień niezwykły, dzień pełen uśmiechu, radości oraz łez wzruszenia. To święto to wspaniała okazja aby uświadomić dzieciom jak wiele dla nich znaczą babcia i dziadek. Ile potrafią im poświęcić czasu i zainteresowania oraz jak wiele miłości i troski dają swoim wnukom. 

Dnia 21 stycznia na sali OSP w Cekowie odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Aby podziękować swoim dziadkom przedszkolaki przygotowały dla nich program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odgrywali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane  pod swoim adresem. Po występach dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków upominkami. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek oraz loterię fantową. Spotkanie było okazją do rozmów i dzielenia się wrażeniami, a także do bliższego poznania się. 

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość. Wszyscy żegnali się bardzo czule i serdecznia mając nadzieję spotkania się w takim gronie za rok. Oby takich chwil było jak najwięcej. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom i pracownikom przedszkola, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-21 21:44:07

Uroczystość wigilijna od wielu lat wpisana jest w kalendarz imprez w naszym przedszkolu. Dlatego tez już z początkiem grudnia w przedszkolu było czuć, słychać i widać świateczne przygotowania do tego wyjatkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia niezwykła radoscią. 

Dnia  19 grudnia odbyło sie spotkanie wigilijne z rodzicami. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swój świateczny program artystyczny, a najstarsza grupa  odegrała Jasełka. Po występach dzieci odwiedził Swięty Mikołaj, który przyniósł im podarunki. Następnie goście zostali zaproszeni do wigilijnego stołu. 

 Na ciekawych rozmowach, opowieściach, , słuchaniu i śpiewaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane.

Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy.  

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-19 13:48:33

Dnia 6 grudnia jak co roku naszych przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj -nie zjawił się on osobiście jednak zostawił dzieciom prezenty pod choinką. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08 18:36:11

Nasze najstarsze przedszkolaki - "Tygryski" uczestniczyły w organizowanych w Castoramie warsztatach. Zajęcia były poświęcone tematyce drewna - dzieci dowiedziały się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski. W ramach zajęć dzieci miały także możliwość samodzielnie złożyć drewniany pociąg. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08 18:29:43

Dnia 29 listopada w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych dzieci poznawały zwyczaje związane z "Andrzejkami". Ten dzień był dla przedszkolaków wyjątkowy i magiczny, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich wróżbach i zabawach andrzejkowych. Swoją przyszłość odkrywały osując przedmioty, które przepowiadały im kim zostaną oraz karteczki z imionami ich przyszłych partnerów, lały wosk przez klucz. Nie zabrakło także andrzejkowych tańców. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymróżeniem oka lecz nadawały temu dni wyjątkowy - magiczny nastrój. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08 18:12:31

Nasze przedszkolaki pod opieką swoich pań wybrały się do Rezydencji Świętego Mikołaja w Ostrowie Wielkopolskim. Wycieczka odbyła sie dnia 28 listopada.

Podczas pobytu w rezydencji dzieci oglądały przedstawienie pt: "Przygody Kaja, Elfika i Mikołaja", słuchały koncertu w wykonaniu Elfów, przeglądały się w krzywym zwierciadle, ozdabiały świąteczne świeczniki, rysowały swoje świąteczne marzenia w liście do Świętego Mikołaja. Po wszystkich atrakcjach czekał na dzieci słodki poczęstunek w towarzystwie Elfów. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02 21:35:03

Ach co to był za bal..............

Już po raz siódmy odbył się BAL PRZEDSZKOLNY dla rodziców naszych wychowanków i sympatyków przedszkola.

Z całego serca dziękujemy wszyskim, którzy pomogli w jego organizacji: rodzicom, pracownikom przedszkola oraz sponsorom. 

A oto krótka fotorelacja z balu:

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-27 20:20:14

15 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedzkola. 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej,w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki,piosenki, zabawy ruchowe i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. 

Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-16 17:03:02

Dnia 8 listopada dzieci z naszego przedszkola poszły zapalić znicz pod tablicą upamietniającą BOHATERÓW GMINY CEKÓW POLEGŁYCH NA POLACH BITEW W LATACH 1939-1945. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08 12:24:27

Nasza placówka wzięła udział w kontynuacji ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej", która polegała na wspólnym odśpiewaniu przez dzieci i pracowników przedszkola czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Dlatego też dnia 8 listopada o godzinie 11:11 w jednej sali spotkały sie wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami oraz pozostali pracownicy aby wspólnie zaśpiewać hymn. W bieżącym roku akcja nosi tytuł "Szkoła do hymnu" i zgłosiło się do niej ponad 19 tysięcy placwek.  Wideorelację z tego wydarzenia można obejrzeć na naszym profilu Facebookowym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08 11:49:25

Nasze przedszkole odwiedzili dziadkowie naszych wychowanków.

Do grupy "Smerfy" zawitał dziadek Frania, który opowiedział dzieciom jak to było, kiedy on był małym chłopcem i chodził do przedszkola. 

Grupę "Skrzaty" odwiedziła babcia Borysa, która nauczyła dzieci kilku zabaw ze swojego dzieciństwa oraz pomogła dzieciom zrobić pyszny sok owocowy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-31 15:27:06

W ramach organizowanego w przedszkolu "Dnia z rodzicem" grupe Smerfów odwiedziła mama Adama i Amelki, która jest fryzjerką. Pani Dorota opowiedziała dzieciom jakie akcesoria sa potrzebne w pracy fryzjerowi. Zaprosiła równiez dzieci do zabawy w "Salon fryzjerski". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-31 15:16:18

Dzieci z grupy Krasnale prowadziły doświadczenia z kolorami - ich mieszaniem i łączeniem  : "Malowanie na mleku" oraz "Tęcza na talerzu" 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-25 15:34:19

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji równiez przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym nauczycielkom i pozostałym pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- taneczno - teatralne podczas krótkiej Akademii. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz życzeń. Po występach dzieci wręczyły pracownikom przedszkola upominki wykonane z pomocą wychowawców, a następnie przedstawiciele Rady Rodziców  podziękowali pracownikom przedszkola za opiekę i wychowanie ich dzieci.  Pani dyrektor Bożena Tułacz równiez podziękowała swoim pracownikom za pracę na rzecz przdszkola oraz wręczyła przyznawane co roku wybranym pracownikom Nagrody Dyrektora Przedszkola. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-14 12:30:59

Z okazji Światowego Dnia Poczty dzieci z naszego przedszkola odwiedziły pracowników Urzędu Pocztowego w Cekowie przekazując wszyskim najserdeczniejsze życzenia. Pracownicy poczty zostali również obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez dzieci upominkami.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-09 15:52:39