Tygryski poznają tajniki produkcji zniczy

rok temu

Starszaki w hurtowni zniczy " Iskierka- Bis" w Cekowie-Kolonii. Dzień Wszystkich Świętych jest ważnym wydarzeniem w naszej kulturze, czasem refleksji, wspomnień i zadumy. W trakcie obchodów święta, dzieci odwiedzają z rodzicami groby swoich bliskich, ucząc się szacunku do tradycji. 31 października Tygryski odwiedziły zakład produkujący i sprzedający wkłady i znicze. Hurtownia Zniczy w Cekowie-Kolonii, której właścicielami są Państwo Chrostek co roku od wielu lat, zapraszają do zakładu dzieci, by te mogły zapoznać się z kolejnymi etapami powstawania wkładów do zniczy oraz z pracą ludzi w najbliższym środowisku. Aktywna i systematyczna współpraca ze strukturami samorządowymi i lokalnymi ma na celu zapoznanie dzieci z pracą ludzi, zwiększa ich aktywność poznawczą oraz w znaczny sposób uatrakcyjnia zajęcia. Przedszkolaków przywitał właściciel hurtowni Pan S.Chrostek, który osobiście pokazał dzieciom tajniki wiedzy na temat produkcji świec, surowców do produkcji zniczy i wkładów do zniczy. Dzieci zdobyły nową wiedzę i doświadczenia, a w prezencie otrzymały cukierki.