Dzień zdrowego sniadania

rok temu

Dzień Zdrowego Śniadania. Święto te jest nowym dniem w naszych kalendarzach, bo dopiero od kilku lat. Jego ustanowienie jest odpowiedzią na rosnący problem otyłości wśród dzieci oraz ogólne zniechęcenie do wczesnego jedzenia śniadania przez dzieci. Głównym celem jest promowanie zdrowych śniadań i zdrowej żywności. Autorzy zachęcają przede wszystkim rodziców, do tego by swoim dzieciom dawały pełnowartościowe pokarmy. Do akcji włączyli się również Tygryski i ich rodzice którzy przygotowali swoim pociechom zdrowe, kolorowe kanapki w ten dzień. W dziecięcych śniadaniówkach pojawiło się wiele pomysłów: sałatki warzywne,  owocowe, pyszne kanapki z sałatą i warzywami oraz zdrowe przekąski tj. nasiona goji, słonecznika, dyni , owoce granatu ,rzodkiewki, plastry marchewki itp. Dzieci  nabrały dużo energii i mocy, aby  sprostać poobiednim aktywnościom na spacerze i siłowni w plenerze. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.