Prawa dziecka wg Tygrysków

rok temu

Miedzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 20 listopada to wyjątkowy dzień ? rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tygryski 21 listopada wzięły wspólnie udział w zajęciach o tej tematyce. Dzieci oglądały prezentację multimedialną pt. ,,Nasze prawa?, poznały ?Konwencję o Prawach Dziecka? i miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do życia, radości, uśmiechu, zabawy, odpoczynku, wyrażania własnej opinii, spokojnej nauki, opieki medycznej, ciekawego poznawania otaczającego nas świata itd. Przedszkolaki za pomocą odcisku ręki dały dobry przykład o tym, że znają swoje prawa. Tygryski  tańczyły przy piosence " o prawach dziecka?, wycinały obrazki przedstawiające prawa dziecka z których stworzyły plakat. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw i również obowiązków da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem.