Strażak - tata - bohater u tygrysków

rok temu

23 listopada w przedszkolu gościliśmy tatę Julki, pana Adriana Żabierka, który jest strażakiem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu. Nasz gość w ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój ( specjalny i koszarowy) i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Tato Julki zapoznał Tygryski z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać sprzęt  jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wizyta strażaka utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.