Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

10 Października w grupach Krasnale, Skrzaty oraz Tygryski obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dzieci w tym dniu mogły przynieść swoją ulubioną przytulankę. Podczas zajęć przedszkolaki rozpoznawały i nazywały emocje. Nazywały zachowania wywołujące złość oraz przygotowały wraz z pedagogiem ? pudełko złości? pełne przedmiotów, które pomogą rozładować złość w kryzysowej sytuacji ( gazety do darcia, folia bąbelkowa, piłeczki antystresowe do ściskania, poduszka w którą można wykrzyczeć złość) . Nauczyły się również podczas ćwiczeń oddechowych ?oddechu lwa? ? prostego ćwiczenia oddechowego, które pomaga pozbyć się stresu i negatywnych emocji.

Zdrowie psychiczne to jeden z aspektów naszego ogólnego zdrowia. Jest równie ważny jak zdrowie fizyczne. Według Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO) zdrowie psychiczne to pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka.

Pamiętajmy, że troszczenie się o zdrowie psychiczne dziecka jest ważne na każdym etapie jego rozwoju.