Dzień tolerancji

5 miesięcy temu

Dnia 16.11.2023 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Promujemy w ten sposób szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie. W grupach pedagodzy przedszkolni przeprowadzili zajęcia, podczas których dzieci uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć. W tym dniu Dzieci dowiedziały się czym jest tolerancja, wysłuchały treść bajki terapeutycznej o tolerancji pt. "Wyjątkowy słonik Kali" , próbowały odpowiedzieć na pytanie" "Co to jest tolerancja?", układały wyraz "tolerancja" z rozsypanki literowej, brały udział w zabawie ruchowej w której musiały dobierając się w pary przywitać się uściskiem i powiedzieć w czym są podobni do drugiej osoby. Na koniec wykonały grupową pracę plastyczną "Każdy inny -wszyscy równi "