Tygryski ćwiczą karate

3 miesiące temu

22 stycznia dzieci z grupy ?Tygryski? w ramach realizacji działań wspierających aktywność w zakresie rozwijania sprawności fizycznej i zdrowotnej, gościły pana Daniela Pakułę, trenera z Wielkopolskiego Klubu Karate Kyokushin w Malanowie. Dzieci dowiedziały się skąd wywodzi się karate, poznały podstawowe słowa w języku karateków, uczestniczyły w rozgrzewce i treningu, podczas którego mogły poczuć się choć przez chwilę karateką. Zajęcia były dla tygrysków wielką frajdą i wzbudziły wśród nich duże zainteresowanie.

Zajęcia Karate opierają się przede wszystkim na treningu ogólnorozwojowym, kształtującym zdolności koordynacyjne, zwinnościowe oraz gibkościowe. Prowadzone podczas zajęć gry i zabawy ruchowe dostosowane są do możliwości i wieku dzieci.

Uczestnicy treningów, nie tylko wspaniale się bawią, ale poznają także podstawowe techniki Karate, rozwijają swój potencjał motoryczny i kształtują charakter.
Młodzi sportowcy sztuki Karate uczą się dyscypliny, punktualności i dokładności w wykonywaniu techniki i zadań ruchowych. Rozwijają się zarówno na płaszczyźnie fizycznej jak i emocjonalnej.

Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi za wspólny trening.

,,Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom- to wszystko należy do cnót sportowca?.