Informacja dla rodziców

Informacja w sprawie otwarcia przedszkola w maju 2020 roku.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że w drugiej fazie odmrażania gospodarki, od 6 maja dopuszczona będzie możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Ostateczne decyzje będą podejmowane każdorazowo w odniesieniu do każdego żłobka, każdego przedszkola przez organy założycielskie.

Ponadto premier nadmienił, że jeżeli organ nie wyrazi zgody na otwarcie placówki, to nadal opiekunowie dzieci do lat 8 będą otrzymywali zasiłek opiekuńczy.

Kluczową sprawą przy podjęciu decyzji przez Radę Gminy o otwarciu naszego przedszkola będzie m.in:

1. Uzyskanie informacji – ilu rodziców jest zainteresowanych posyłaniem dzieci do placówki w maju 2020 roku.

2. Odpowiedź na pytanie: czy jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom ale również pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce?

3. Przeanalizowanie gotowości do pracy przedszkola w dobie pandemii; wyposażenie w niezbędne środki higieniczne (płyny dezynfekujące, rękawice jednorazowe, maseczki, przyłbice, fartuchy ochronne).

4. Ocena zagrożenia występowania koronawirusa na terenie gminy i powiatu.

Oczekuję na Państwa decyzję telefonicznie lub mailowo do 4.05.2020 roku.

Dyrektor Przedszkola mgr Bożena Tułacz