Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja

rok temu

W grudniową środę przedszkolaki z grupy Krasnale, Skrzaty, Gumisie i Tygryski pojechały do wioski świętego Mikołaja w Skansenie Bicz. Na miejscu dzieci przywitał bałwanek oraz pani Choinka. Dzieci w pierwszej kolejności poszły zobaczyć chatkę Świętego Mikołaja, a potem zwiedziły pracownię Elfów. Następnie pani Choinka zaprowadziła dzieci do wielkiej sali, gdzie czekały  na nie Elfy oraz bałwanek. Dzieci napisały lub narysowały listy do Mikołaja z pomocą pań oraz Elfów, a następnie robiły pierniki. Po upieczeniu pierniczków dzieci przywołały Świętego Mikołaja, który zaprosił je do wspólnej zabawy: były tańce z Mikołajem, wspólne śpiewanie kolęd, zabawy ruchowe. Pod koniec Elfy przygotowały dla dzieci wspólny poczęstunek w postaci pysznego rogalika oraz herbatki. W drodze powrotnej do autokaru dzieci zaniosły swoje listy na pocztę, a także zobaczyły zwierzęta mieszkające w mini zoo. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w zakładce galeria.