Współpraca polsko - francuska

rok temu

Dzieci z grupy Gumisie otrzymały niecodzienną przesyłkę z zagranicy - kartki z pracami dzieci z przedszkola we Francji. Wszystko za sprawą pani Katarzyny Bartosik, która wraz z synkiem Mateo  na stałe mieszka we Francji. Dzieci z przedszkola Ecole Pasteur w Rueil - Malmaison przygotowały dla swoich polskich rówieśników prace plastyczne, które Pani Kasia przywiozła do naszego przedszkola przy okazji odwiedzin w Polsce. Nasze Gumisie z zapałem zabrały się do stworzenia pracy dla francuskich rówieśników, a przy okazji, dowiedziały się, w jakiej części Europy znajduje się Francja, jakie miasto jest jego stolicą, jak wyglądają francuskie symbole narodowe. Mamy nadzieję, że współpraca między naszymi przedszkolami będzie się rozwijać. Nasze prace już niebawem wyruszają w podróż do Francji. Z niecierpliwością będziemy czekać na odpowiedź.