Spotkanie starszaków z klasami 1 - 3

rok temu

Tygryski w ramach współpracy Szkoła - Przedszkole zostały zaproszone do udziału w zajęciach ruchowych z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Adama Chodyńskiego w Cekowie-Kolonii. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej. Dzieci najpierw zostały w ramach integracji podzielone na drużyny mieszane ( przedszkolaki i uczniowie), a następnie wzięły udział w sprawnościowym torze przeszkód składającym się z różnych etapów np. uczestnicy musieli przejść przez tunel, podawać piłki nad głową , między nogami itp. Były również zabawy integracyjne z chusta Klanzy. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie i pokonywały kolejne zadania zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Po zajęciach ruchowych przyszedł czas na wyciszenie podczas zajęć plastycznych, gdzie w grupach dzieci kolorowały części wielkiej Kolorowanki z której utworzyły Napis " Wiosna". Nie zabrakło słodkiego upominku i pamiątkowego zdjęcia. Tygryski miały możliwość zwiedzenia Szkoły, dzięki Paniom klas 1-3, które chętnie oprowadziły dzieci i pokazały pomieszczenia szkolne. Spotkanie przyniosło korzyści wszystkim uczestnikom tego spotkania: przedszkolaki poznały środowisko szkolne, dzięki czemu pozbędą się lęku i niepewności, które często towarzyszą dzieciom w pierwszych dniach nauki w szkole. Uczniowie w roli gospodarzy z dumą prezentowali swoje umiejętności. Dziękujemy za możliwość udziału w spotkaniu Pani Dyrektor oraz Paniom klas 1-3.

Więcej zdjęć w galerii