Spotkanie z wolontariuszką ze schroniska dla bezdomnych psów i kotów Panią Dorotą Michałek.

18 dni temu

Nasze przedszkole odwiedziła wolontariuszka ze schroniska dla bezdomnych psów i kotów w Cekowie-Kolonii. Wolontariuszka przeprowadziła zajęcia, na których dzieci zapoznawały się ze sposobami opiekowania się zwierzętami, pielęgnacji i żywienia czworonogów. Dzieci dowiedziały się na czym polega wolontariat w schronisku, a także jak one mogą pomóc bezdomnym zwierzętom nie pełniąc funkcji wolontariatu.

W naszym przedszkolu zorganizowana została wcześniej zbiórka karmy. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Wolontariusz przekazał zebrane dary potrzebującym zwierzętom.