Spotkanie z panią dietetyk

Z okazji ,, Dnia zdrowego jedzenia’’, który przypada 08 listopada  grupę Skrzaty odwiedziła Pani dietetyk Anna Durczyńska. Każdy Skrzat za zgodą rodziców był poddany profesjonalnemu badaniu analizy składu ciała oraz pomiaru wzrostu. Pani Ania przeprowadziła również bardzo ciekawe zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Po teorii przyszedł czas na zabawę. Dzieci na talerzach układały swoje ulubione śniadanie, a następnie na ludzikach przyklejały produkty zdrowe i te których powinniśmy unikać. Dzieci rozwiązywały zagadki, rysowały owoce i warzywa, które dzięki narządowi węchu rozpoznały w kolorowych, zapachowych pisakach. Skrzaty z opaską na oczach odgadywały nazwę owocu lub warzywa a następnie próbowały tego co odgadły, choć często narząd węchu płatał im figla  ? . Całe spotkanie przebiegło w atmosferze edukacyjnej zabawy.