Kontakt
Publiczne Przedszkole w Cekowie Kolonii

Aktualności

Witamy na stronie naszego przedszkola!
 
 
 

 

 

Konkurs

Drodzy Rodzice !

W dniu wczorajszym tj. 18.05.2023r przekazaliśmy zebrane, zużyte baterie 

na ZUOK „ Orli Staw” o łącznej wadze 362kg.

Ilość zebranych, zużytych baterii w przeliczeniu na jednego przedszkolaka wyniosła 3,383kg 

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie

i jednocześnie pragniemy poinformować, że zużyte baterie zbieramy w dalszym ciągu.

W dniach 22.05/23.05 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu,

o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy. 

 

Przedszkolaki u Strażaków

W dzień Świętego Floriana dzieci z grupy Krasnale, Skrzaty, Gumisie oraz tygryski wybrały się z wizytą do druhów z OSP w Cekowie. Na miejscu dzieci miały możliwość zobaczyć strażnicę, wyposażenie samochodów bojowych, sprzęt ratujący życie. Druhowie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, pokazali wszystkie sprzęty i narzędzia niezbędne do pracy. Nie zabrakło oglądania wozów strażackich a także nauki lania wody z prawdziwego węża strażackiego! Na koniec spotkania dzieci wręczyły strażakom wykonane przez siebie laurki. Dziękujemy serdecznie za tak miłe przyjęcie i życzymy wszystkim strażakom tyle samo powrotów co wyjazdów!

Wiecej zdjęć w naszej galerii

Warsztaty artystyczne z Jakubem Multanem

Tygryski miały możliwość uczestniczenia w warsztatach malarskich , które poprowadził artysta Pan Jakub Multan. Pan Jakub opowiedział najpierw dzieciom o swojej pasji jaką jest malarstwo. Od kilku lat hobbystycznie zajmuje się malowaniem obrazów. Posługuje się techniką geometrii wektorowej. Obrazy wykonane są farbą akrylową na płótnie. Pan Jakub pokazał dzieciom jak można stworzyć oszałamiający obraz na płótnie techniką "pouringu ", a jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.Technika pouringu to sposób tworzenia obrazów poprzez rozlewanie specjalnych, akrylowych farb. Dzieci najpierw wybieraly kolor farby, który wlewany był do kubeczka, a następnie odwracając panel z kubkiem, wylewały farbę na płótno. Efekt jednogłośny " WOW" . Pan Jakub pokazał dzieciom i opiekunom technikę, która rozpala pokaźny ogień entuzjazmu, daje mnóstwo frajdy i… nieźle wciąga! Ponadto jest dostępna każdemu, niezależnie od umiejętności i wieku. Dzieci mogą przejąć inicjatywę i w domu zachęcić rodziców do wspólnych zabaw artystycznych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zakup niezbędnych materiałów plastycznych. Efekty prac warsztatowych można zobaczyć w naszej galerii. 

 

Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Dla pedagogów specjalnych ten dzień ma szczególny wymiar, ponieważ to oni są specjalistami zajmującymi się edukacją, rehabilitacją i terapią osób, których rozwój z różnych powodów przebiega nietypowo lub jest zaburzony, a więc również wspierają osoby z zespołem Downa – od ich urodzenia, aż do starości – jak również ich rodziny. Nasza pedagod Natalia Zdunek przeprowadziła w starszych grupach zajęcia mające na celu wyjasnienie dzieciom istoty obchodów tego dnia. 

Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki i kolory czerwony oraz granatowy. My również przyłączyliśmy się do tej wspaniałej akcji, czego efekty można zobaczyć klikając w zdjęcia w naszej galerii. 

Gumisie poznają haft krzyżykowy

W piątek 24 lutego naszą grupę odwiedziła mama Mikołaja, pani Kinga Kłodzińska. Pokazała dzieciom swoje piękne prace wykonane haftem krzyżykowym. Pani Kinga opowiedziała dzieciom, skąd wzięła się jej pasja, dzieci dowiedziały się, jakie materiały i narzędzia potrzebne są do haftowania. Pani Kinga pomagała także dzieciom w haftowaniu ich pierwszych krzyżyków. Dzieci poznały nowe słowa, takie jak: mulina, tamborek, krosno, kanwa. 

Serdecznie dziękujemy Pani Kindze za wizytę oraz podzielenie się swoją pasją z dziećmi.

Więcej zdjęć w zakładce galeria. 

Muzyk u Gumisiów

W ramach tygodnia rozmów o sztuce w przedszkolu, zaprosiliśmy do naszej placówki pana Rafała Szczecińskiego, który jest muzykiem. Pan Rafał pokazał dzieciom instrumenty, na których potrafi grać: akordeon oraz keybord. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pana Rafała o muzyce i instrumentach. Gumisie wysłuchały kilku znanych  utworów granych na akordeonie i klawiszach, grały razem z muzykiem na tamburynie, a także próbowały grać na akordeonie. Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi za odwiedziny i życzymy sukcesów w karierze muzycznej :)

Więcej zdjęć w naszej galerii.