Wycieczka Krasnali do Indiańskiej Wioski

W piątek 8 czerwca Krasnale z panią Kasią, panią Kingą i panią Ewą udały się na wycieczkę do Indiańskiej Wioski w Józefowie koło Chocza. Przeżyły tam  wiele wspaniałych przygód. Powitał ich szeryf, który opowiadał o Indiańskiej Wiosce i „czyhających w niej niebezpieczeństwach” przestrzegał, by uważać na braci Daltonów. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia na uczestników wycieczki czekał tor przeszkód do pokonania. Na końcu tego toru każdy otrzymał indiański tatuaż i indiańskie imię.
Każdy przedszkolak i nauczyciel dołączył oficjalnie do Indiańskiej Braci. Zdobywali również sprawności indiańskie: rzut tomahawkiem, rzut kapeluszem na rogi bizona, rzut podkową. Indianin uczył  indiańskiego tańca. Następnym punktem wycieczki było płukanie złota i ważenie go wraz ze starym traperem Po pysznych kiełbaskach  dalej bawili się w Indiańskiej Wiosce - doili dziką krowę i  przeciągali  linę. Walka była bardzo wyrównana, ale silniejsze okazały się dziewczynki. .Na koniec był  upragniony dmuchany zamek i trampolina. I wszyscy zmęczeni wrócili do przedszkola. Był to dzień pełen wrażeń. Na pewno na długo pozostanie  w ich pamięci.