Dzień Strażaka

Dnia 4 maja 2021r. przedszkolacy wybrali się w odwiedziny do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cekowie - Kolonii z życzeniami z okazji Dnia Strażaka.

Podczas spotkania  dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numer alarmowy do straży. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, trzymały wąż strażacki , wchodzili do wozu, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę.  Wizyta w remizie utrwaliła  wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.