Publiczne Przedszkole w Cekowie Kolonii

Wydarzenia

 
Festyn Rodzinny

W sobotę 28 maja w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny. Tego dnia świętowaliśmy dzień mamy, dzień taty oraz dzień dziecka. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przygotowały występy dla swoich rodziców - były piosenki, tańce, życzenia, a także skecz o tym , jak to było gdy tata poznał mamę :) 

Tego dnia ogłoszono także wyniki naszego przedszkolnego konkursu "pacynka czy kukiełka" - dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za wykonanie pięknych prac konkursowych !

Dzień Piekarzy i Dzień Pandy u Gumisiów

Gumisie dowiedziały się jak wygląda proces powstawania chleba bdąc w piekarni "U Bartnika". poznały pracę piekarza, zobaczyły jak wyglądają mieszadła, piec chlebowy oraz inne sprzety niezbędne do wypieku chleba. Tego dnia dzieci dowiedziały się także jak z mleka stworzyć ser biały, poszerzały wiadomości na temat produktów mlecznych, a nawet próbowały swoich sił w dojeniu krowy w ogrodzie przedszkolnym. Gumisie uczciły również Międzynarodowy dzień Pandy wielkiej. 

 

Międzynarodowy Dzień Pisarza

W czwartek, 4 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarza. Z tej okazji zaprosiliśmy do przedszkola naszą lokalną pisarkę, panią Jadwigę Annę Moras, która opowiedziała dzieciom na czym polega praca pisarza, skąd czerpie inspiracje, a także przeczytała dzieciom kilka swoich wierszy. Pani Jadwiga obiecała, że napisze dla naszych podopiecznych bajkę. Nie możemy się doczekać!

 

Dbamy o zdrowie

W ramach tygodnia o zdrowiu dzieci z grupy Smerfy i Krasnale odwiedziła pani Dorota Graczyk - pielęgniarka. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała różne środki opatrunkowe oraz narzędzia, którymi posługuje się pielęgniarka w swojej pracy. Pani Dorota opowiedziała dzieciom równiez o tym, jak nalezy dbać o swoje zdrowie i dlaczego nie nalezy się bać wizyty u lekarza. Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu

 

 

Dzień Dinozaura

W ramach tygodnia z dinozaurami dzieci z grupy Gumisie rozpoczęły niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Przedszkolaki poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Klasyfikowały dinozaury na mniejsze i większe, mięsożerne i roślinożerne, dopasowywały szkielet oraz cień do odpowiedniego dinozaura, wykonały wiele ciekawych prac plastycznych, szukały dino- skamielin ukrytych w bloku gipsowym, objrzały ciekawe filmy edukacyjne z których dowiedziały się jak żyły dinozaury i kto to jest paleontolog. 

Bal karnawałowy Gumisiów

Jak co roku w karnawale  wnaszym przedszkolu odbył się wyczekiwany przez dzici bal karnawałowy. Odrana w sali pojawiły się dzieci przebrane za różne postacie. Zabawie towarzyszyła muzyka, tańce oraz wiele konkursów. Dzieci były zachwycone :)

 

PomagajMy!
Wczoraj gościliśmy w sali Gumisiów Panią wolontariusz Dorotę Michałek.  Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca wolontariusza, jak należy dbać o pieski i koty oraz jak pomagać bezdomnym zwierzętom. Następie wręczyły upominek oraz wszystkie dary zebrane w Przedszkolu podczas Akcji "Pomagam bezdomnym zwierzętom wspieram schronisko". Dzieci otrzymały również kolekcje książek " Wielka encyklopedia - PSY". 
OGROMNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM KTÓRZY WSPARLI POTRZEBUJĄCE ZWIERZĘTA. WARTO POMAGAĆ 
Światowy dzień Pluszowego Misia

Dziś Tygryski uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia i poznały historie tego święta. Odwiedził nas gość specjalny - Miś KOLINEK, który razem z dziećmi zatańczył do piosenki „Gumi Miś”. Nie zabrakło zabaw ruchowych, quizów, zagadek matematycznych i nie tylko. Dzieci otrzymały odznaki przyjaciół Pluszowego Misia. Ten dzień był pełen uśmiechu i dobrej zabawy!

 

 

Spotkanie z panią dietetyk

Z okazji ,, Dnia zdrowego jedzenia’’, który przypada 08 listopada  grupę Skrzaty odwiedziła Pani dietetyk Anna Durczyńska. Każdy Skrzat za zgodą rodziców był poddany profesjonalnemu badaniu analizy składu ciała oraz pomiaru wzrostu. Pani Ania przeprowadziła również bardzo ciekawe zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Po teorii przyszedł czas na zabawę. Dzieci na talerzach układały swoje ulubione śniadanie, a następnie na ludzikach przyklejały produkty zdrowe i te których powinniśmy unikać. Dzieci rozwiązywały zagadki, rysowały owoce i warzywa, które dzięki narządowi węchu rozpoznały w kolorowych, zapachowych pisakach. Skrzaty z opaską na oczach odgadywały nazwę owocu lub warzywa a następnie próbowały tego co odgadły, choć często narząd węchu płatał im figla  ? . Całe spotkanie przebiegło w atmosferze edukacyjnej zabawy.

Dzień Dyni

29 października w grupie Krasnale i Gumisie  dzieci świętowały  Dzień Dyni.

Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: matematyczne ( szacowaliśmy wielkość dyni i porządkowaliśmy od największej do największej)slalom dyniowy, dyniowe zawody, gra w kółko krzyżyk darami natury ). Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej Galerii :)

Dzień Chłopaka

Dnia 30 września  obchodziliśmy  w naszym przedszkolu niezwykłe święto: Dzień chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki   wręczyły chłopcom miłe  upominki Nie zabrakło też zdrowych słodkości dla wszystkich dzieci.  Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia.  Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wizyta strażaka w grupie

Najmłodsze przedszkolaki gościły u siebie tatę Julki, który jest strażakiem. Pan Przemysław opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz zaprezentował stój strażaka. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w festynie organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Cekowie. Dzieci z grup starszych przygotowały krótkie występy artystyczne, a wszystkie przedszkolaki brały udział w zabawach plastycznych i ruchowych przygotowanych przez wychowawców. Podczas festynu do dyspozycji dzieci był także zamek dmuchany, a w chwilach przerwy pomiędzy zabawami dzieci mogły sie posilić przysmakami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń. 

Ponadto podczas festynu zorganizowana została wystawa prac plastycznych przygotowanych przez przedszkolaków i ich rodziców, których tematem przewodnim był ziemniak w roli głównej. Prace były różnorodne i bardzo pomysłowe, wszystkie dzieci za przygotowanie pracy otrzymały upominki. Ponadto w konkursie wyłoniono trzy najbardziej oryginalne prace, które zostały dodatkowo nagrodzone. 

 

 

Sprzątanie Świata

Grupa Gumisie i Skrzaty wzięła udział w 28 akcji sprzątania Świata.

W ten dzień dzieci utrwaliły sobie jak należy segregować śmieci pod względem koloru kosza oraz poznały motto tegorocznej akcji "Mysle wiec NIE śmiecę !" - a mianowicie priorytetem tego dnia nie jest tylko samo w sobie zbieranie śmieci ale również uczulanie na to aby nie śmiecić oraz być wrażliwym na piękno otaczającej nas przyrody. Dzieci wraz z paniami odpowiednio wyposażone w rękawice foliowe oraz worki sprzątały teren wokół przedszkola.

Dzień kropki

15 września obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek -  były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne wykonane z kropek. 

Wycieczka do stadniny koni

Dnia 25 czerwca dzieci z grupy "Gumisie" wybrały się na wycieczkę do stadniny koni w Cekowie - Kolonii. 

Podczas wyprawy dzieci miały możliwość zwiedzenia stajni, gdzie poznały imiona wszystkich znajdujących się tam koni oraz dowiedziały się o nich kilku ważnych informacji. Następnie, każde dziecko mogło przejechać się na koniku pod okiem instruktora. Na zakończenie wycieczki dzieci pod opieką swoich pań upiekły samodzielnie kiełbaski przy przygotowanym dla nich ognisku - własnoręcznie upieczona kiełbaska smakowała jak nigdy. 

Był to dzień pełen wrażeń - na długo pozostanie w naszej pamięci....