Kontakt
Publiczne Przedszkole w Cekowie Kolonii
Spotkanie starszaków z klasami 1 - 3

Tygryski w ramach współpracy Szkoła - Przedszkole zostały zaproszone do udziału w zajęciach ruchowych z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Adama Chodyńskiego w Cekowie-Kolonii. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej. Dzieci najpierw zostały w ramach integracji podzielone na drużyny mieszane ( przedszkolaki i uczniowie), a następnie wzięły udział w sprawnościowym torze przeszkód składającym się z różnych etapów np. uczestnicy musieli przejść przez tunel, podawać piłki nad głową , między nogami itp. Były również zabawy integracyjne z chusta Klanzy. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie i pokonywały kolejne zadania zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Po zajęciach ruchowych przyszedł czas na wyciszenie podczas zajęć plastycznych, gdzie w grupach dzieci kolorowały części wielkiej Kolorowanki z której utworzyły Napis " Wiosna". Nie zabrakło słodkiego upominku i pamiątkowego zdjęcia. Tygryski miały możliwość zwiedzenia Szkoły, dzięki Paniom klas 1-3, które chętnie oprowadziły dzieci i pokazały pomieszczenia szkolne. Spotkanie przyniosło korzyści wszystkim uczestnikom tego spotkania: przedszkolaki poznały środowisko szkolne, dzięki czemu pozbędą się lęku i niepewności, które często towarzyszą dzieciom w pierwszych dniach nauki w szkole. Uczniowie w roli gospodarzy z dumą prezentowali swoje umiejętności. Dziękujemy za możliwość udziału w spotkaniu Pani Dyrektor oraz Paniom klas 1-3.

Więcej zdjęć w galerii

Gaik - maik

21 marca tradycyjnie dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w kolorowym pochodzie. Wszystko za sprawą długo wyczekiwanej wiosny. Dzieci maszerowały przez Ceków odwiedzając liczne zakłady pracy, instytucje oraz sklepy obwieszczając, że nareszcie nastała wiosna, a na znak nowej pory roku rozdawali kolorowe kwiatki. 

   

Więcej zdjęć w galerii.

GeniBot u Tygrysków

Tygryski z tatą Zuzi poznają świat robotów i kodowania w ramach piątkowego tematu. W tym dniu Tygryski spędziły czas z tatą Zuzi,który z zawodu jest doradcą handlowym oraz specjalistą od nowoczesnych technologii. Pan Mariusz pokazał dzieciom jak można zdrowo bawić się i ruszać dzięki podłodze  interaktywnej Smart Floor, która zarówno pobudzała myślenie dzieci jak i wspierała ich sprawność i koordynację wzrokowo-ruchową. Dzieci poznały również genibota , małego robota. Tygryski uczyły się go programować za pomocą kart kodujących, bawiły się w kodowanie określając jego położenie ćwiczyły orientację w przestrzeni, myślenie, rozwijały zadaniowe podejście do stawianych problemów. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Więcej zdjęć w naszej galerii

Miasto żyje bezpiecznie

13 marca naszą placówkę odwiedzili niecodzienni goście: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - pan Krzysztof Grabowski, Zastępca Dyrektora WORD w Kaliszu - pan Krzysztof Niedźwiedzki, Specjalista ds Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - pan Radsoław Paduch oraz Zastępca Wójta Gminy Ceków - Kolonia - pan Janusz Frątczak. Goście przekazali zestaw edukacyjny "Miasto żyje bezpiecznie". Jest to zestaw, który stanowi doskonałą pomoc wykorzystywaną w trakcie zajęć edukacyjnych mających na celu szerzenie wśród najmłoszych dzieci prawidłowych i bezpiecznych zasad korzystania z ruchu drogowego. Składamy podziękowania za wizytę oraz podarowanie zestawu naszym dzieciom. 

    

 

Dzień Kobiet

8 marca w naszym przedszkolu wszyscy chłopcy spieszyli z życzeniami dla swoich koleżanek oraz Pań z okazji ich święta. Były upominki, kwiaty, zabawy przy muzyce, poczęstunki w każdej grupie. Nie obyło się bez czerwonego dywanu, po tórym przechadzały się dziewczynki z grupy Karsnali, grupa Skrzatów uczcciła to święto w bajkolandzie w Cekowie, sala grupy Gumisie zmieniła się w salon SPA dla dziewczynek. Oby takich dni w roku  bywało więcej ;)

Więcej zdjęć w naszej galerii. 

   

 

Dzień Dinozaura

 Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 27 lutego dzieci z grupy „Smerfy” i „Gumisie” obchodziły Dzień Dinozaura. Tego dnia sale przedszkolne zmieniły się niezwykły kącik: ” jurajski park”, w którym oglądaliśmy dinozaury, plakaty, książki o dinozaurach. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Dzieci obejrzały i wysłuchały prezentacji multimedialnej poświęconej tym prehistorycznym olbrzymom. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz zorganizowaliśmy wykopaliska szkieletów tych zwierząt. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość. Dowiedziały się jak rodzą się małe dinusie, układały szkielet dinozaura. Chętnie poznawały nazwy dinozaurów i dzieliły się swoją wiedzą. W zorganizowanych kącikach przyrody można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.

 

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii

Współpraca polsko - francuska

Dzieci z grupy Gumisie otrzymały niecodzienną przesyłkę z zagranicy - kartki z pracami dzieci z przedszkola we Francji. Wszystko za sprawą pani Katarzyny Bartosik, która wraz z synkiem Mateo  na stałe mieszka we Francji. Dzieci z przedszkola Ecole Pasteur w Rueil - Malmaison przygotowały dla swoich polskich rówieśników prace plastyczne, które Pani Kasia przywiozła do naszego przedszkola przy okazji odwiedzin w Polsce. Nasze Gumisie z zapałem zabrały się do stworzenia pracy dla francuskich rówieśników, a przy okazji, dowiedziały się, w jakiej części Europy znajduje się Francja, jakie miasto jest jego stolicą, jak wyglądają francuskie symbole narodowe. Mamy nadzieję, że współpraca między naszymi przedszkolami będzie się rozwijać. Nasze prace już niebawem wyruszają w podróż do Francji. Z niecierpliwością będziemy czekać na odpowiedź. 

 

 

 

Gumisie wśród papug

Grupa dzieci 5 letnich wybrała się z wizytą do Pana Marka Barańskiego, dziadka Amelii z grupy Gumisie. Pan Marek jest hodowcą papug. Dzieci miały możliwość zobaczyć wiele gatunków tych ptaków, poznać ich zwyczaje. Gumisie przekonały się, które papugi potrafią naśladować ludzką mowę, karmiły papugę Polę orzeszkami. Dzieci dowiedziały się, czym żywią się ptaki oraz jak należy się nimi opiekować. Gumisie oprócz papug zobaczyły pawie oraz kury sebrytki. Pan Marek pochwalił się również swoją kolekcją medali i pucharów, które dostał na wystawach ptaków. Dla dzieci  była to cenna lekcja, bo przekonały się, że opieka nad zwierzęciem wymaga mnóstwa czasu oraz pracy i cierpliwości. Trzeba przyznać, że pan Marek ma bardzo kolorowe i rozśpiewane hobby, a zarazem wymagające wiele poświęceń. Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia gospodarstwa Państwa Barańskich . 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Bal karnawałowy

W piękny dzień walentynek w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci z radością przyszły do placówki przebrane w swoje wymarzone stroje. Różnorodność strojów była ogromna, radość dzieci - bezcenna. Tego dnia zabawa i tańce królowały we wszystkich grupach. Nie zabrakło też ciekawych konkursów oraz poczęstunków zafundowanych przez rodziców. Tego dnia świętowano także walentynki - dzieci wręczały sobie kartki wykonane przez siebie, były także walentynki od rodziców dla dzieci oraz różne walentynkowe zabawy. 

Więcej zdjęć w naszej galerii

 

Mikołajki

12 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Od samego rana panowała radość i poruszenie, a dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolor czerwony. Przedszkolaki z niecierpliwością wyglądały naszego gościa, jednak zjawił się niepostrzeżenie, zostawiając dla dzieci listy, w których zapewniał, że stale przypatruje się dzieciom, oraz że niedługo na pewno ich odwiedzi osobiście. Zostawił dzieciom także pod choinkami upominki. Radości dzieci nie  było końca. Mikołaju, do zobaczenia niedługo! 

Zdjęcia z wizyty Świętego Mikołaja do obejrzenia w naszej przedszkolnej galerii. 

Spotkanie Krasnali z panią Kucharką

Dzieci z grupy Krasnale podczas rozmów o różnych zawodach, zaprosiły na spotkanie panią kucharkę, która opowiadała dzieciom o tajnikach kuchennych rewolucji w oparciu o zagadki słowne i dźwiękowe. Tego dnia dzieci wybrały się także do pobliskiej restauracji "Magnolia" . Celem wyjścia było poznanie sprzętu gastronomicznego oraz zapoznanie ze specyfiką pracy w danej branży. Uwieńczeniem wizyty w restauracji byo zaproszenie dzieci na pyszny poczęstunek, podczas którego przedszkolaki doskonaliły znajomość zasad savoir - vivre. Składamy podziękowanie pani kucharce Agnieszce oraz pracownikom restauracji "Magnolia" w Cekowie. 

Zdjęcia z wizyty dzieci w zakładce "galeria". 

Spektakl "Księga dżungli"

16 stycznia przedszkolaki z grupy Tygryski i Gumisie wybrały się na spektakl "księga dżungli", wystawiany przez wrocławski teatr "In-art". Spektakl odbywał się w Auli Collegium Novum kaliskiej uczelni PWSZ. Dzieci zachwycone były grą aktorów, ich strojami, śpiewem, za co występujący otrzymali w nagrodę gromkie brawa publiczności. Fotorelacja z wyjazdu w zakładce "galeria". 

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja

W grudniową środę przedszkolaki z grupy Krasnale, Skrzaty, Gumisie i Tygryski pojechały do wioski świętego Mikołaja w Skansenie Bicz. Na miejscu dzieci przywitał bałwanek oraz pani Choinka. Dzieci w pierwszej kolejności poszły zobaczyć chatkę Świętego Mikołaja, a potem zwiedziły pracownię Elfów. Następnie pani Choinka zaprowadziła dzieci do wielkiej sali, gdzie czekały  na nie Elfy oraz bałwanek. Dzieci napisały lub narysowały listy do Mikołaja z pomocą pań oraz Elfów, a następnie robiły pierniki. Po upieczeniu pierniczków dzieci przywołały Świętego Mikołaja, który zaprosił je do wspólnej zabawy: były tańce z Mikołajem, wspólne śpiewanie kolęd, zabawy ruchowe. Pod koniec Elfy przygotowały dla dzieci wspólny poczęstunek w postaci pysznego rogalika oraz herbatki. W drodze powrotnej do autokaru dzieci zaniosły swoje listy na pocztę, a także zobaczyły zwierzęta mieszkające w mini zoo. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w zakładce galeria. 

Wigilia w przedszkolu

W dniach 19 - 21 grudnia w naszym przedszkolu odbywały się wigilie grupowe. Każda z grup wraz z paniami przygotowała piękne przedstawienia świąteczne oraz jasełka. Dzieci z niecierpliwością i wielką radością czekały na ten dzień, w którym mogli gościć swoich rodziców. Przedszkolaków odwiedził także Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. W dzień wigilii przedszkolnej nie obyło się bez wspólnego kolędowania, zabaw i pamiątkowych zdjęć z Mikołajem, poczęstunku. Niech ten magiczny, świąteczny czas trwa w naszych sercach jak najdłużej! Zapraszamy do naszej galerii zdjęć. 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami dla dziadków. W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbywała się od 23 stycznia. Na zaproszenie dzieci do sali OSP w Cekowie przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. To były naprawdę wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w pamięci Babć i Dziadków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. 

Festyn Rodzinny

W sobotę 28 maja w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny. Tego dnia świętowaliśmy dzień mamy, dzień taty oraz dzień dziecka. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przygotowały występy dla swoich rodziców - były piosenki, tańce, życzenia, a także skecz o tym , jak to było gdy tata poznał mamę :) 

Tego dnia ogłoszono także wyniki naszego przedszkolnego konkursu "pacynka czy kukiełka" - dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za wykonanie pięknych prac konkursowych !

Dzień Piekarzy i Dzień Pandy u Gumisiów

Gumisie dowiedziały się jak wygląda proces powstawania chleba bdąc w piekarni "U Bartnika". poznały pracę piekarza, zobaczyły jak wyglądają mieszadła, piec chlebowy oraz inne sprzety niezbędne do wypieku chleba. Tego dnia dzieci dowiedziały się także jak z mleka stworzyć ser biały, poszerzały wiadomości na temat produktów mlecznych, a nawet próbowały swoich sił w dojeniu krowy w ogrodzie przedszkolnym. Gumisie uczciły również Międzynarodowy dzień Pandy wielkiej. 

 

Międzynarodowy Dzień Pisarza

W czwartek, 4 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarza. Z tej okazji zaprosiliśmy do przedszkola naszą lokalną pisarkę, panią Jadwigę Annę Moras, która opowiedziała dzieciom na czym polega praca pisarza, skąd czerpie inspiracje, a także przeczytała dzieciom kilka swoich wierszy. Pani Jadwiga obiecała, że napisze dla naszych podopiecznych bajkę. Nie możemy się doczekać!