Kontakt
Publiczne Przedszkole w Cekowie Kolonii

Archiwum

Bal karnawałowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków na bal karnawałowy, który odbędzie się w piątek, 22 lutego 2019 roku. Tego dnia dzieci przychodzą do przedszkola przebrane za wybraną postać. Gwarantujemy dobrą zabawę przez cały dzień!

Zmiany w sprawie płatności

UWAGA RODZICE

Decyzją organu prowadzącego od dnia 01 lutego 2019 roku należność za przedszkole będzie można uiszczać tylko osobiście w banku lub dokonując przelewu internetowego. Intendet nie będzie przyjmować wpłat gotówkowych za przedszkole (poza wpłatami na Radę Rodziców). Jednocześnie prosimy o przestrzeganie terminów wpłat.

ZAPROSZENIE

Już niedługo moi mili chcemy, byście z nami byli.

Wolnej chwili więc szukajcie, do drzwi naszych zapukajcie,

Bo już teraz zapraszamy na okazję którą mamy.

A to będzie wielka gratka – Dzień Babci i Dzień Dziadka!

Czasu wnukom nie żałujcie i powoli się szykujcie!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków

Dnia 31 stycznia 2019 r o godz. 14:00

Sala OSP w Cekowie

Zebranie z rodzicami

UWAGA RODZICE !!!

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie,

które odbedzie się dnia

3 grudnia 2018 roku o godzinie 16:00. 

Zebranie będzie sie składało z dwóch części: ogólnej i grupowej. Będzie dotyczyło m.in. bieżącej działalności przedszkola, wyników wstępnych obserwacji i diagnozy dzieci, przebiegu nadchodzących uroczystości, pracy przedszkola w okresie świątecznym.

 

Obchody 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100- lecia Niepodległości Polski. Celem naszych działań jest budowanie tożsamości narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych  zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności. Na piątek zaplanowano także spotkanie z żołnierzem - panem Zenonem Gadomskim oraz przedsztawienie o tematyce patriotycznej w wykonaniu najstarszych grup (Tygryski). Ponadto nasze przedszkole bierze udział w świętowaniu "DNIA DLA NIEPODLEGŁEJ" oraz akcji wspólnego odśpiewania hymnu narodowego dnia 9 listopada o godzinie 11:11  - "Rekord dla Niepodległej". 

Plan działań w poszczególnych grupach:

SMERFY

- poznanie symboli narodowych podczas zabaw dydaktycznych, nauka pierwszej zwrotki hymnu narodowego; poznanie legend związanych z różnymi regionami Polski, wykonywanie prac plastycznych dotyczących symboli narodowych;

- poznanie różnych regionów Polski na podstawie mapy i  ilustracji, kolorowanie mapy konturowej Polski; 

 

KRASNALE

- utrwalenie symboli narodowych oraz pojęc: wolność i niepodległość, słuchanie piosenek żołnierskich, nauka hymnu narodowego, wykonanie kotylkinów oraz prac plastycznych związanych symbolami narodowymi, nauka wiersza "Katechuzm polskiego dziecka", słuchanie wierszy i opowiadań z elementami historii Polski, oglądanie filmu edukacyjnego o symbolach narodowych, układanie puzzli z symboli Polski; 

Gumisie:

- poznanie genezy Święta Niepodległości, utrwalenie symboli narodowych, nauka hymnu narodowego, poznanie (wybranych) znanych polakóworaz władców Polski, utworzenie "galerii znanych polaków", poznanie ciekawostek geograficznych naszego kraju - krajobrazu, nazw najważniejszych miast, stolicy, najdłuższej rzeki itp.,

- słuchanie legend polskich, wykonywanie flagi i godła  różnymi technikami plastycznymi, nauka pieśni patriotycznej "Dzień dobry biały ptaku", udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Polskie symbole narodowe", przemarsz ulicami Cekowa - rozdawanie własnoręcznie wykonanych flag przehodniom;

Tygryski:

- utrwalenie symboli narodowych, nauka hymnu narodowego; poznanie legend związanych z różnymi regionami Polski, wykonywanie prac plastycznych dotyczących symboli narodowych, poznanie różnych regionów Polski;

- wyjście do biblioteki w celu ogladania książek historycznych , zabawy w teatr, wyjście do szkoły podstawowej na lekcję historii;

- zorganizowanie przedstawienia z okazji Dnia Niepodległości dla wszystkich przedszkolaków oraz dekoracji związanych z obchodami 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę;

Tygryski II

- utrwalenie symboli narodowych podczas zabaw dydaktycznych, nauka hymnu narodowego; poznanie legend związanych z różnymi regionami Polski - czytanie legend przedsz rodziców, wykonywanie prac plastycznych dotyczących symboli narodowych; zorganizowanie "Dnia Kibica", uczczenie poległych żołnierzy poprzez zapalenia znicza przy tablicy pamiątkowej, 

- wyjście do biblioteki  - zajęcia związane z Odzyskaniem Niepodległości, występy dla kolegów w przedszkolu - tematyka związana z Polską;

 

                          

 

Zebranie z rodzicami

Uwaga rodzice!!!

Informujemy, że dnia 18 września 2018 roku o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie dla wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają do przedszkola. Zebranie ogólne rozpocznie się w sali SMERFÓW, następnie rodzice przejdą do sal poszczególnych grup wiekowych.  Podczas zebrania omawiane będą między innymi sprawy organizacyjne przedszkola, przebieg uroczystości przedszkolnych i sprawy bieżące grupy. 

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA  :) 

Informacja dla rodziców

Pierwsze dni w przedszkolu – o czym warto wiedzieć

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?
 • Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.
 • Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ukochanego misia lub inną zabawkę. Dzięki temu nie będzie się czuło osamotnione.
 • Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.
 • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
 • Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni. 
 • Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubrania na zmianę.
 • Nie zmuszaj dziecka  do  tego by  zawsze  od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.
 • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.                      
 • W żadnym wypadku nie straszmy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: „Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą” itp.
 • nastaw się pozytywnie – zarażaj dziecko optymizmem,
 • nie miej wyrzutów sumienia, że „zostawiasz” dziecko,
 • pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje,
 • nie poddawaj się po kilku pierwszych, „płaczliwych” dniach – trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować,
 • zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu,
 • skup się na korzyściach, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko
 • weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi – dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa właśnie w przedszkolu.
 • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Szanowni  Rodzice!

 

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi  3 września 2018.

 

Przypominamy, że przedszkole czynne jest w godzinach od  6:30 do 16:00. Dzieci przebywają w przedszkolu w godzinach zadeklarowanych w zgłoszeniu.

Prosimy o wyposażenie przedszkolaka w WYPRAWKĘ  oraz   obuwie zmienne (antypoślizgowa podeszwa , z wygodnym zapięciem) i zapasowe ubranko (majtki, skarpetki/rajstopki, bluzeczkę, spodnie), zostawiamy je w szatni.

 

Opłaty za przedszkole

Od roku szkolnego 2018/2019 rodzice będą mieli możliwośc dokonywania opłat za przedszkole bezpośrednio w banku ( Rejonowy Bank Spółdzielnczy w Malanowie O/Ceków) lub dokonując przelewu przez internet.  

Numer konta bankowego i dane do przelewu znajdują się w zakładce "Dla rodziców" 

 

Zebranie z rodzicami

Dyrektor Publicznego Przedszkola zaprasza na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia        28 czerwca 2018 roku o godzinie 16:00.

Zebranie przeznaczone jest dla wszystkich  rodziców, których dzieci rozpoczna edukację przedszkolną od 1 września 2018 roku.

 

Przegląd Twórczości Dzieci Przedszkolych

Dnia 28 kwietnia 2018r. odbędzie się XII Gminny Przegląd Twórczości Dzieci Przedszkolnych. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu  jest "Muzyczny  spacer po Europie". 

Występy dzieci z przedszkoli z terenu gminy Ceków - Kolonia rozpoczną się o godzinie 10:00. 

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców z  przedszkoli z terenu gminy  Ceków - Kolonia oraz wszystkich Naszych sympatyków na występy przedszkolaków .

Wiosna Cekowska 2018

Podczas XXVIII Biegów Ulicznych „Wiosna Cekowska 2018” zorganizowane zostaną Biegi Rodzinne oraz Bieg Przedszkolaka dla rodziców i dzieci z regionu kaliskiego.

Zapisy na biegi są przyjmowane w budynku Urzędu Gminy - GOK oraz drogą elektroniczną. Regulamin biegów oraz zgody na udział dziecka w biegach są dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy Ceków - Kolonia 

http://cekow.pl/wiadomosci/wiosna-cekowska-2018-biegi-rodzinne-bieg-przedszkolaka

Bal karnawałowy

Dnia 9 lutego 2018 roku odbędzie sie długo wyczekiwany przez dzieci  BAL KARNAWAŁOWY. Tego dnia dzieci od samego rana mogą przyjść do przedszkola w strojach balowych. Zabawa będzie trwała cały dzień. W programie liczne zabawy muzyczne i plastyczne oraz konkursy. 

Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy babcie i dziadków naszych wychowanków na uroczystość z okazji ich święta, która odbedzie sie dnia 19 stycznia 2018r. o godzinie 13:00 w sali OSP w Cekowie. 

Choinka

Serdecznie zapraszamy rodziców naszych wychowanków na Choinkę przedszkolną z Wigilią, która odbędzie się dnia 20 grudnia 2017 roku o godzinie 10:00 w sali grupy  Krasnale.